OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

Okolie


Okolie

 

Veľký Choč je s výškou 1611 mnm dominantným vrchom Chočských vrchov, viditeľný je z celej dolnej Oravy a priamo aj z nášho kempu. Z vrcholu Choča je vynikajúci kruhový výhľad. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 11,4 km.

Šíp  1169,5 mnm. Nachádza sa v Národnej prírodnej rezervácii Šíp a pomenúva geomorfologický podcelok Šípska Fatra. Šíp vytvára významnú krajinnú dominantu celého okolia sútoku riek Orava a Váh v pohorí Veľká Fatra. Náš kemp sa nachádza priamo pod ním. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 5 km.

Stoh 1607,4 mnm. Je výrazný lúčnatý vrchol na hlavnom hrebeni krivánskej časti Malej Fatry. Stoh je výborný vyhliadkový bod s kruhovým výhľadom na susedné vrcholy Veľký Rozsutec a Poludňový grúň. Je križovatkou turistických značiek.   Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 10,3 km.

Veľký Rozsutec 1609,7 mnm. Jje vrch v Krivánskej Malej Fatre. Je považovaný za jeden z najkrajších vrchov Slovenska. Veľký Rozsutec sa nachádza aj v logu Národného parku Malá Fatra. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 10,3 km.
Poludňový grúň (1460 mnm) je vrch na hlavnom hrebeni Krivánskej Malej Fatry. Pre turistov a lyžiarov slúži aj Chata na Grúni, z ktorej vedie výstup na vrchol. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 25 km.

Kubínska hoľa (1346,4 mnm) je druhý najvyšší vrch Oravskej Magury, vypínajúci sa priamo nad mestom Dolný Kubín. Mohutný chrbát sa tiahne od sedla Príslop až po Minčol, s ktorým tvoria atraktívnu turistickú lokalitu s lyžiarskym strediskom. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 12 km.

Minčol (1363,9 mnm) je lúčnatý vrch v hlavnom hrebeni Lučanskej Malej Fatry. Na vrchole je umiestnený veľký kovový dvojkríž a nachádza sa tu križovatka viacerých turistických značiek. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 12 km.
Šútovský vodopád je najvyšší vodopád v Malej Fatre, má celkovú výšku 38 metrov. Nachádza sa vo výške 830 mnm, v lokalite Krivánska Malá Fatra, asi 4 km severne od obce Šútovo. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 14,3 km.

Oravský hrad je jeden z najkrajších hradov na Slovensku. Nachádza sa v obci Oravský Podzámok. Je to výrazná dominanta oravského regiónu, patrí medzi najvýznamnejšie pamiatky hradného staviteľstva na území Slovenska. Hrad je sprístupnený verejnosti denne od mája do marca. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 18,3 km.

Možnosť splavovania rieky Orava priamo z obce Párnica. Označenie obtiažnosti splavu je WW 1 až WW 2. Tento úsek Oravy je splavný počas celej sezóny.
Možnosť rybolovu na neďalekých rybníkoch - Štrkovisko Párnica 3-4170 (platí zväzová kaprová povolenka) Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 0,1 km.
  Aquapark- menší akvapark v meste Dolný Kubín. Viac info na www.aquakubin.eu. Vzdialenosť z minikempu ŠÍP je 8,7 km.
 

Obec Veličná - a jej tipy na výlet po okolí www.velicna.sk od minikempu ŠÍP 3,5 km

 

Obec Zázrivá - kultúrne a spoločenské podujatia - www.obeczazriva.sk od minikempu ŠÍP 10,5 km

  Obec Žaškov - www.obeczaskov.sk od minikempu ŠÍP 3 km
  Obec Párnica - www.parnica.sk sídlo minikempu ŠÍP
 

Mesto Dolný Kubín - kultúrne a spoločenské akcie - www.dolnykubin.sk od minikempu ŠÍP 8 km